Mumijo je horská pryskyřice tmavě hnědé barvy s lesklým povrchem, která má charakteristickou aromatickou vůni a hořkou chuť. Je to jediný minerální adaptogen - produkt zvyšující odolnost organismu proti stresovým situacím. Díky jeho jedinečným vlastnostem se úspěšně používá během léčby široké škály nemocí.  

Nádherná příroda Altajské republiky, odkud naše Mumijo pochází. Více zde


 1. Co je mumijo?
 2. Formy mumija
 3. Použití
 4. O výrobci ALTAY ADICA
 5. Výroba mumija ALTAY ADICA
 6. Proč mumijo ALTAY ADICA
 7. Způsob užívání a velikost dávek
 8. Kontraindikace
 9. Jak uchovávat mumijo
 10. Mumijo a kosmetika
 11. Bezpečnost a kvalita
 12. Často kladené otázky
 13. Mumijo ALTAY ADICA a každodenní život

 

1. Co je to mumijo?

Mumijo je bohatý organicko-minerální komplex převážně přírodního biologického původu, který se používá již více než tisíc let. Těží se na vysočinách řady zemí, avšak nejcennější druh se nachází v Altajské republice. Obsahuje více než 85 základních minerálů a stopových prvků vhodných pro člověka. Jeho dlouhodobé pravidelné užívání vykazuje vynikající výsledky a příznivý vliv na kvalitu a celkovou délku života.

Je to také výborný protizánětlivý a baktericidní prostředek, který se aktivně podílí na biosyntéze DNA v buňce. Mumijo nevyvolává alergické reakce, nemá toxický účinek na organismus a neporušuje střevní mikroflóru. Je vhodné pro vnitřní i vnější použití. Vnější použití probíhá ve formě masti nebo jako součást různých kosmetických produktů

Hlavním specifikem mumija je, že nejde o stimulant, ale o biologický regulátor rovnováhy elektrolytů v lidském těle. Díky svým vlastnostem omezuje příznaky nemocí a usnadňuje  jejich průběh. Použití mumija je již vědecky podloženo - pozitivní výsledky jeho užívání byly prokázány experimentální i klinickou praxí.

Mumijo je jediný minerální adaptogen .

Mumijo má tmavě hnědou až černou barvu, homogenní strukturu a je výborně rozpustné ve vodě. Má specifickou vůni a jeho chuť je nahořklá.

Složení zahrnuje celý komplex organických a minerálních látek

 • produkty rozkladu vysokomolekulárních sloučenin (zoomelanoedinové, huminové a fulvové kyseliny, benzoové, hippurové a šťavelové kyseliny, aminokyseliny a další kyseliny, terpenoidy, vitamíny skupiny A, B, C a P (bioflavonoidy), fragmenty molekul polyfenolických a jiných sloučenin)
 • makro a mikroelementy (draslík, sodík, vápník, hořčík, křemík, hliník, měď, železo, mangan, nikl, vanad, baryum, molybden, stroncium, stříbro, beryllium, zirkon, titan, galium a těžké kovy - ve stopových množstvích). 
 • steroidy přírodního původu, nikoliv anabolické
 • bílkoviny, lipidy, sacharidy, voskové látky, vlákninu, alkaloidy, balsamické látky a éterické oleje
 • přesný soupis účinných látek - příbalový leták (PDF)

Mumijo je netoxická látka. Nejde o chemický přípravek kombinovaný v laboratoři, ale o organicky vytvořený „živý balzám“.

 

Mumijo pomáhá zlepšit duševní a fyzické zdraví. Více zde.

 

2. Formy mumija

pryskyřice
Viskózní pryskyřičná hmota kombinující různé vůně, od čokolády až po asfalt. Ale co je nejdůležitější: tato pryskyřice obsahuje 100% mumijo, které se sbírá vysoko v horách a jehož kvalita je bezkonkurenční. Kromě toho mumijo ve formě pryskyřice neobsahuje žádné cizí přísady.

prášek
Nejdůležitější je, že při zpracování mumija na prášek se neztratí žádné z jeho užitečných vlastností a zůstanou zachovány všechny biologicky aktivní látky. Toho lze dosáhnout díky moderním technologiím. Mumijo v práškové formě je poměrně běžné a vyznačuje se vysokou snadností užívání. Na rozdíl od mumija ve formě pryskyřice je velmi snadné prášek smíchat s různými krémy.

tabletky
Přípravek nemusíte dlouho ředit vodou, což znamená, že jej lze použít rychleji. Dnes lze snadno koupit mumijo v tabletkách za dostupnou cenu, například v lékárnách. Často jde o podvrh. Jak ukazuje praxe, takový přípravek mívá mnoho nečistot a málo samotného mumija. Je vysoce pravděpodobné, že nebude mít kýžený užitek.

kapsle
Popularita přírodních léčivých přípravků již významně vzrostla. Za jejich nepochybné výhody se považuje minimální počet vedlejších účinků a dostupnost. Podobně i mumijo v kapslích si získalo velkou popularitu mezi spotřebiteli díky snadnému užívání a přírodnímu původu.

 

3. Použití  

Mumijo se užívá během léčby různých nemocí

Hlavní fáze příznivého účinku na organismus při užívání tohoto přípravku:

 • imunomodulační,
 • rány hojící,
 • protizánětlivý,
 • antibakteriální,
 • fungicidní,
 • antikoagulační,
 • detoxikační,
 • antialergický,
 • antivirový,
 • bolest tlumící,
 • diuretický,
 • žlučopudný,
 • spasmolytický.  

Dobrých výsledků se dosahuje při léčbě adenomu, gastritidy, onemocnění jater, onemocnění ledvin, prostatitidy, diabetes mellitus, strií, žaludečních vředů, lupénky a při regeneraci organismu po prodělaných operacích. Je široce používán při onemocněních zažívacího a nervového systému a při léčbě kožních onemocnění.

Mumijo pomáhá posílit funkci srdečního svalu a urychluje minerální metabolismus v organismu, hojení ran a zlomenin kostí. Zároveň normalizuje chuť k jídlu a spánek. Rychle vstřebává otoky, krvácení, krevní sraženiny, chirurgické jizvy a v případě zlomenin přebytek kostního kalusu.
Je účinné při onemocněních způsobených sklerotizací cév a také se úspěšně používá při tromboflebitidě. Ničí revmatické procesy a odstraňuje narušení metabolismu vody a soli

Úspěšně se používá při léčbě popálenin.

Mumijo je též známé jako „indická Viagra“ a dokázalo zázraky při zlepšování mužských sexuálních funkcí. Používá se už stovky let k přirozenému zvýšení libida a sexuální touhy.
Slouží také jako prevence pro

 • gynekologická onemocnění
 • erozi děložního čípku
 • andrologii
 • při zánětlivých procesech - hemoroidy, plísňové záněty a některé druhy ekzémů.

Při dodržení správného dávkování mumijo nikdy nebude mít vedlejší účinky.  

 

Mumijo se používá v kosmetologii jako prostředek na zánět kůže a akné, ke zlepšení a obnovení stavu vlasů, čištění a zmlazení pokožky. Více zde.

 

4. O výrobci ALTAY ADICA

ALTAY ADICA se zabývá výrobou jedinečných produktů pro zdraví a krásu ze 100% přírodních ingrediencí. Široká škála produktů umožňuje, aby si každý našel to, co je pro něho to pravé, a to za dostupnou cenu a ve vynikající kvalitě

Tým ALTAY ADICA se skládá z profesionálů, kteří jsou připraveni sdílet své znalosti o zdravém životním stylu a zdravém stravování.   

Při studiu mumija náš tým zjistil, že horská pryskyřice je po tisíciletí důležitou součástí mnoha známých tradičních léčebných postupů. Mumijo je extrémně vzácné a místa, kde je lze najít, jsou těžko dostupná. Najít prodejce, který prodává přírodní mumijo, je ještě vzácnější. Proto jsme odebrali desítky vzorků mumija z různých míst, což nám umožnilo vybrat zdroj s čistou a civilizací neovlivněnou přírodou - Altajskou republiku. Výsledky byly pozitivní, protože splňovaly přísné normy, kladené EU na tyto výrobky. Obdrželi jsme také stanovisko Ruské federace k bezpečnosti výrobků

Úspěšně vynakládáme úsilí v rozšíření dostupnosti mumija ALTAY ADICA do celé EU. Náš internetový obchod pro Vás pracuje v různých světových jazycích. ALTAY ADICA vyvíjí společně s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně nové produkty z čistého přírodního mumija pro různé použití a k prodeji na území Evropské unie. ALTAY ADICA tak umožní evropským spotřebitelům rozšířit a diverzifikovat řadu produktů založených na přírodním mumiju

Mumijo ALTAY ADICA lze v České republice koupit od roku 2020.
ALTAY ADICA vyrábí čistý přírodní produkt pro Váš dlouhý, zdravý a šťastný život.

Mumijo pomáhá posílit kognitivní funkce a pozornost, což umožňuje zdolat jakoukoliv stresovou situaci. Více zde.

 

5. Výroba mumija ALTAY ADICA

Moderní výzkumy ukazují, že mumijo je látka se složitou přírodní chemickou strukturou, která vzniká v některých horských oblastech na světě za určitých podmínek. Je to přírodní směs organických a anorganických látek, snadno rozpustná ve vodě. Samotné mumijo se hromadí v trhlinách, dutinách a vyhloubeninách hornin ve formě tenké vrstvy nebo kůry černé nebo tmavě hnědé pryskyřice se směsí písku a štěrku

Mumijo nashromážděné v přírodě se umístí do nádoby s čistou teplou vodou, kde se oddělí kamínky a jiné nečistoty. Při tomto procesu se nepoužívají chemické sloučeniny ani chlorovaná voda. Pak se čisté mumijo ručně zabalí do nádoby ze speciálního fialového skla, která jej chrání před sluncem a pomáhá tak zachovat jeho původní aktivní vlastnosti.

Pečlivě shromážděné mumijo si dokonale zachovává své vlastnosti, i když při dlouhodobém skladování přirozeně ztrácí vlhkost a postupně tvrdne. Ve vodě se však snadno a rychle rozpouští.

Všechny produkty jsou vyrobeny z ekologicky čisté suroviny získané v malebných oblastech Altajské republiky nedotčených civilizací a prochází přísnou technologickou kontrolou. ALTAY ADICA ve výrobním procesu nepoužívá chemické zpracování surovin, čímž zaručuje vysokou kvalitu blahodárných vlastností přírodních složek

 

6. Proč mumijo ALTAY ADICA

Není to první rok, co cestujeme do regionů Altajské republiky sbírat alpské mumijo. Nejprve jsme ho na objednávku přinesli známým, poté známým známých a tak dále. Nyní jsou našimi klienty mj. rehabilitační centra a kosmetické salony, ale hlavními zákazníky jsou především obyvatelé Evropské unie, kteří vědí o nevšedních vlastnostech mumija, jež pro ně dosud nebylo dosažitelné. Nyní mají příležitost koupit mumijo v EU za přijatelné ceny, ve vysoké kvalitě a zároveň nečekat celé měsíce na balík od přátel z Ruska

ALTAY ADICA zaručuje čistotu a autentičnost produktu. Za tímto účelem je mumijo odebíráno s nejvyšší pečlivostí a až po úspěšném dokončení všech přísných laboratorních testů může být zabaleno do našich speciálních nádob, které jsou vyrobeny z ekologického plastu. Produkt je zdravotně nezávadný a snadno se používá

ALTAY ADICA vyniká výjimečnou kvalitou a prověřeným původem:

 • čistý přírodní produkt vysoké kvality
 • ruční sběr a opatrné odstraňování nečisto
 • bezpečný produkt splňující certifikaci SZÚ

Proč právě my? Existuje několik důvodů:

 1. Zaručujeme výjimečnou kvalitu našich produktů a jejich autentičnost. Můžete si to ověřit kontrolou certifikátů produktů a výsledků laboratorních zkoušek.   
 2. Naše ceny patří k nejnižším, protože neobsahují žádné přirážky a výběrem naší společnosti neplatíte marži zprostředkovateli.
 3. Zakoupením mumija nejvyšší kvality od nás získáte možnost dalších úspor - stálým zákazníkům poskytujeme individuální slevy.  
 4. Sami si vyberete nejvhodnější způsob platby.

 

Mumijo si můžete objednat telefonicky, e-mailem, nebo v našem e-shopu. Pokud se rozhodnete náš produkt koupit, můžete si být jisti, že se jedná o zcela přírodní a skutečně účinný prostředek

Stále pochybujete a máte dotazy? Zadejte je prostřednictvím formuláře pro zpětnou vazbu na našem e-shopu v části „Kontakty“.

 

Mumijo pomáhá posilovat duševní a kognitivní funkce po celý život. Více zde.

 

7. Způsob užívání a velikost dávek  

Průměrná doba užívání mumija je 10 dní s následnou přestávkou v trvání 5-10 dní. Pak se kúra opakuje. Celková doba užívání mumija zahrnuje 3-4 opakované kúry ročně
Existuje také delší doba užívání mumija 25–28 dní s následnou přestávkou v trvání 5-10 dní. Pak se kúra opakuje. Celková doba užívání může činit 3-4 kůry ročně

Odborníci nedoporučují používat tablety z lékárny kvůli přítomnosti syntetických přísad. Je užitečnější koupit mumijo ve formě čistého přírodního prášku.

Chcete-li dosáhnout maximální účinnosti, mělo by se mumijo podávat jednou denně ráno nalačno, 30 minut před jídlem a rozpuštěné v 50 ml čisté (nechlorované) vody o pokojové teplotě. Lze jej zapít například sladkým čajem, mlékem, nebo vodou s medem, a tak potlačit hořkou chuť. Mumijo lze také konzumovat tři hodiny před spaním po poslední přijaté stravě.  

Dobrého výsledku lze dosáhnout současným použitím mumija zevnitř i zvenčí, obzvlášť pokud existují vnější projevy nemoci.

Dávkování pro dospělé (starší 18 let)

Závisí na tělesné hmotnosti: 0,2 - 0,6 gramu denně.

 • do     70 kg — 0,2 g
 • do     80 kg — 0,3 g
 • do     90 kg — 0,4 g
 • do     100 kg — 0,5 g
 • nad   100 kg — 0,6 g

Je důležité si uvědomit, že při užívání mumija byste měli dodržovat správnou životosprávu, omezit tučná a kořeněná jídla a alkohol.

 

8. Kontraindikace

Všechny dobré věci je třeba přijímat s mírou, a to platí i pro mumijo. Měli byste dodržovat dávkování a přestávky mezi jednotlivými kůrami. Při správném užívání mumijo nikdy nepoškodí lidský organismus
Odborníci upozorňují na skutečnost, že těhotné a kojící matky by neměly užívat mumijo, protože to může u dítěte vyvolat alergickou reakci. Při kojení je také lepší neužívat mumijo vnitřně

Jako jakýkoli jiný doplněk stravy, včetně přírodních léčivých přípravků, může mít i mumijo následující kontraindikace:

 • nesnášenlivost individuální povahy
 • pití alkoholu

Samostatným bodem je užívání mumija u dětí. Bez konzultace s lékařem byste mumijo neměli dávat dítěti do 18 let věku. Pro vnější použití, například pro ošetření ran, však mumijo nemá věkové omezení.

 

Mumijo pomáhá dosáhnout rychlé regenerace a obnovení imunitního systému po sportovním výkonu. Více zde.

 

9. Jak uchovávat mumijo

Oproti jiným přírodním balzámům má mumijo nespornou výhodu nejen v blahodárných vlastnostech, ale také v uchovávání těchto vlastností. Skladování mumija je snadné. Aby se látka uchovala v původní podobě, umístí se do nádob odolných proti vlhkosti, které se uloží na chladném a tmavém místě. Pokud mumijo skladujete při pokojové teplotě, ztuhne - odpaří se z něj volná vlhkost, ale všechny blahodárné vlastnosti zůstanou nezměněny. V takovém případě je nutné ho nasytit vlhkostí: vezměte čistou nádobu, nalejte do ní přibližně tolik čisté nechlorované vody o pokojové teplotě, kolik odpovídá množství vašeho mumija a to v otevřené nádobce vložte společně s vodou do hermeticky uzavíratelného sáčku nebo např. pod poklop na sýry. Nechejte působit alespoň 2-3 dny. Mumijo si samo naváže dostatek vlhkosti a obnoví svou viskozitu. Pouze vodné roztoky produktu jsou časově ohraničené. Smí být skladovány nejvýše 8 dní, výhradně v chladničce.

 

10. Mumijo a kosmetika

Mumijo se také používá v kosmetologii jako prostředek na zánět kůže a akné, ke zlepšení a obnovení stavu vlasů, čištění a zmlazení pokožky a rovněž při hubnutí.

Mumijo se přidává do krémů a tonik, protože zvyšuje tonus pleti, pomáhá vyhladit vrásky, chrání pokožku před nepříznivými vlivy prostředí, obnovuje nedostatek mikro- a makroelementů v kožních tkáních a zlepšuje regenerační procesy.  

Mumijo není hormonální přípravek, přesto účinně ovlivňuje stav a růst vlasů. Při průniku do pokožky hlavy všechny prospěšné látky obsažené v mumiju normalizují krevní oběh v mikrocirkulačním řečišti a zvyšují obsah mědi a zinku přímo v buňkách pokožky. To normalizuje metabolické procesy v pokožce hlavy a stimuluje růst vlasů. Látky obsažené v jeho složení vstupují do kůže přes epidermis do vrstvy, ve které jsou umístěny folikuly (vlasové cibulky) a pod vlivem těchto látek jsou v nich aktivovány procesy tkáňového dýchání, které podporují růst vlasů.

Kromě toho může být mumijo použito jako tonikum a osvěžující prostředek pro pokožku.

 

11. Bezpečnost a kvalita

ALTAY ADICA pravidelně testuje mumijo, aby se ujistila, že neobsahuje nadlimitní množství těžkých kovů a další nečistoty. V této sekci se můžete seznámit s výsledky laboratorních testů a s certifikáty produktů ALTAY ADICA.   

 

12. Často kladené otázky 

Tráví se (vstřebává se) mumijo dobře?
Minerály jsou v mumiju v iontové formě, což jim umožňuje lepší vstřebávání tkáněmi. Proto je jejich účinek mnohem vyšší

Lze mumijo užívat s jinými přípravky?
Ano. Mumijo ALTAY ADICA ještě podporuje jejich účinnost.

Jaké výhody má produkce ALTAY ADICA?
100% přírodní produkt v čistém, původním nedotčeném stavu. Mumijo ALTAY ADICA má vysoký biopotenciál a energetickou čistotu. Získává se ručně. Při výrobě se nepoužívají žádné kyseliny ani chlorovaná voda. Baleno je ve speciálních nádobách, které zachovávají všechny užitečné původní vlastnosti produktu
ALTAY ADICA  je mumijo v původní podobě, které prošlo pouze jednoduchým čištěním. Tím je zajištěna jeho bezvadnost a účinnost

Existují nějaké kontraindikace pro použití mumija?
Těhotné ženy, kojící ženy nebo osoby, které jsou pod dohledem lékaře z jakéhokoli zdravotního důvodu, by se měly před použitím mumija poradit s odborníkem. Bez konzultace s lékařem byste neměli mumijo dávat dítěti do 18 let věku.

Má mumijo vedlejčí účinky?
Pokud je dodrženo dávkování, nemá mumijo žádné vedlejší účinky. Konzumace mumija je zcela bezpečná, i když je překročeno doporučené množství.

Důležité!
Pokud se vyskytnou vedlejší účinky, pak patrně jde o nekvalitní mumijo. Je třeba si zapamatovat, že řada doplňků z mumija na trhu nejsou úplně tím, čím se zdají být. Některé z nich obsahují hnojiva, jiné obsahují toxické těžké kovy

K výběru mumija je proto třeba přistupovat seriózně.   

 

Plnohodnotný sexuální život je důležitou součástí partnerství a rovnováhy v životě. Více zde.

 

13. Mumijo ALTAY ADICA a každodenní život

Každodenní život
ALTAY ADICA pomáhá zlepšit duševní a fyzické zdraví. Zajímá Vás, jaký to je pocit probudit se plný energie? Tak si určitě kupte mumijo ALTAY ADICA.   

Medicína
Pro popsání celého spektra využívání v lékařské praxi nebude stačit jeden díl. Mimořádnou hodnotu má prokázaná účinnost při léčbě a prevenci nemocí, jako:

 • traumatologie a chirurgie (úrazy, zlomeniny, modřiny, vyvrtnutí atd.)
 • endokrinní systém (pankreatitida, diabetes)
 • močový systém (pyelonefritida, urolitiáza, cystitida)
 • reprodukční systém (prostatitida, zánět děložních přívěsků, eroze)
 • kardiovaskulární systém (křečové žíly, srdeční selhání, hypertenze)
 • nervový systém (neuralgie, bolesti hlavy, epilepsie, koktání)
 • muskuloskeletální systém (revmatismus, radikulitida, bolesti kloubů)
 • dýchací systém (tuberkulóza, bronchiální astma, bronchitida, zápal plic)

Práce
Stres a všední jednotvárný život mohou být pro mnohé vážnou výzvou. Mumijo ALTAY ADICA pomáhá posílit kognitivní funkce a pozornost, což umožňuje zdolat jakoukoliv stresovou situaci

Dlouhověkost
Stárnutí je nevyhnutelné a děje se každou sekundu našeho života. Jeho procesy však lze zpomalit péčí o své tělo a zdraví. Žít dlouho a šťastně vyžaduje udržení fyzické aktivity, dobré kardiovaskulární zdraví, pružnost kloubů a pozitivní pohled na život. Stejně jako svaly i duševní a kognitivní funkce vyžadují cvičení a podporu. Mumijo ALTAY ADICA vám pomůže posilovat duševní a kognitivní funkce po celý život

Klouby
Nadměrné napětí ve svalech a kloubech může vést k nežádoucím mikrotrhlinám ve svalech a poškození na buněčné úrovni. Díky své antioxidační a protizánětlivé funkci mumijo ALTAY ADICA snižuje pocit bolesti a současně podporuje rychlé hojení. Mumijo také zadržuje vápník v kostní tkáni a tím kosti posiluje.

Sport
Po intenzivním cvičení často ztrácíme spoustu energie a tělo se stává náchylnějším k nemocem.  Proto si imunita nemůže vždy poradit se vším, co jsme jí nadělili. Účinky mumija ALTAY ADICA Vám pomohou dosáhnout rychlé regenerace a obnovení imunitního systému

Kůže
Je nemožné se úplně vyhnout stárnutí. Některé procesy však můžeme zpomalit péčí o pokožku. Mumijo ALTAY ADICA v tom může být nápomocno.

Libido
Spolu s čistou myslí, zlepšeným fyzickým zdravím a vyváženou hladinou hormonů pomáhá mumijo ALTAY ADICA zvyšovat libido
Hormony hrají zásadní roli ve vývoji a fungování organismu. Plnohodnotný sexuální život je důležitou součástí partnerství a rovnováhy v životě. Mumijo ALTAY ADICA pomáhá udržovat rovnováhu a bezbolestný průběh menstruačního cyklu, podporuje sexuální funkce mužů i žen a pomáhá udržovat zdraví prostaty.  

Podporuje hubnutí
Nadváha unavuje svaly a zatěžuje kosti. Obézní lidé, kteří užívali čištěné mumijo, reagovali na fyzická cvičení lépe než osoby, které mumijo neužívaly.

Vysoký obsah nenahraditelných stopových prvků v pryskyřici přizpůsobuje funkce metabolismu, což také přispívá k efektivnímu hubnutí. Pravidelné užívání pomáhá normalizovat metabolismus elektrolytů a rovněž napomáhá organismu zbavit se zbytečných tukových zásob. Mumijo dokáže v krátké době kompenzovat deficit důležitých látek na buněčné úrovni, kvůli kterému dochází k zadržování škodlivých látek a toxinů v organismu

Zvyšuje hemoglobin
Anémie způsobená nedostatkem železa může být důsledkem diety s nízkým obsahem železa, ztráty krve, nebo neschopnosti vstřebávat železo. Doplňky mumijo však mohou hladinu železa postupně zvyšovat. Mumijo obsahuje vysoké hladiny huminové kyseliny a železa, které mohou být při léčbě anémie užitečné.